khellib
 
SHARE THIS PAGE View Viral Dashboard ›
    • khellib

      FOr the cost of making the homemade laundry soap, I’d rather just go ahead and get my big box of purex powder and pay 10 cents a load for for my laundry than to take all the time and hassle of shopping for the stuff and making it. There comes a time when convenience IS worth it. I have a lot on my hands with family health issues and it just isn’t worth my time. And I grew up making homemade lye soap- for body, dishes , shampoo and laundry. Now, I just have to pick my battles.