Skip To Content
Paid Post

12 sztuczek, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas i ułatwią Ci życie

Dzień będzie wydawał Ci się nagle dłuższy niż zwykle...

1. Noś wszystkie zakupy na karabińczyku.

Chyba każdy z nas przecenił swoje siły niosąc zakupy do domu. Okazuje się jednak, że nie ma nic łatwiejszego. Po prostu znajdź karabińczyk, na którym bez problemu uniesiesz od 8 do 10 toreb z zakupami.

2. Użyj opakowania po jajkach do przechowywania przypraw.

To trochę denerwujące, gdy za każdym razem musisz potrząsnąć butelką, aby wydobyć jej zawartość. Poza tym nie można jej postawić w lodówce do góry nogami. Chociaż teraz jest to już możliwe!

3. Schłodź szybko napoje przy użyciu wody, soli i lodu.

Chłodzenie napojów w lodówce nadal zajmuje dużo czasu, a w wiaderku z wodą lodową trwa to jeszcze dłużej. Cała sztuczka polega na dodaniu soli do miski z lodem i wodą. Następnie wystarczy włożyć butelkę plastikową z napojem. Reakcja chemiczna przyspieszy wtedy proces chłodzenia.

4. Użyj tej sztuczki, aby łatwo obrać pomarańczę:

5. A tej, żeby spokojnie zjeść truskawki:

6. Wyczyść kuchenkę mikrofalową zagotowując w niej sok z cytryny.

Wlej pół filiżanki wody do miseczki nadającej się do mikrofalówki i wyciśnij do niej sok z jednej cytryny. Dodaj skórki i włącz kuchenkę mikrofalową na trzy minuty. Po wyłączeniu się kuchenki odczekaj pięć minut. Unosząca się wewnątrz para wyczyści wszelkie zabrudzenia. Wtedy wystarczy tylko przetrzeć wnętrze kuchenki.

7. Złóż koszulę w dwie sekundy.

8. Otwórz butelkę wina przy użyciu buta.

9. Pozbądź się zapachu czosnku pocierając rękami o stal nierdzewną.

Czasem upłynąć może wieczność, aż z rąk zniknie przykry zapach czosnku. Większość sztuczek, takich jak ocet czy cytryna, nie usuwa zapachu, tylko go maskuje. Prawdziwym rozwiązaniem jest pocieranie rękami o stal nierdzewną. Reakcja chemiczna powoduje wtedy, że zapach przechodzi z rąk na metal. Genialne!

10. Powieś ubrania w łazience, zanim weźmiesz prysznic, a zaoszczędzisz sobie niepotrzebnego prasowania.

Brakuje Ci rano czasu na prasowanie lub po prostu za nim nie przepadasz? Użyj łazienki jako łaźni parowej i problem z głowy. Sprawdź tylko, czy zamknięte są wszystkie okna, aby nie uciekała para.

11. Obierz jajko na twardo w kilka sekund.

12. Ćwiczysz wczesnym rankiem? Pójdź spać w stroju gimnastycznym.

Dla Twojej wygody karta Visa działa 24h na dobę, 7dni w tygodniu. Visa zawsze, wszędzie.