back to top

We’ve updated our privacy notice and cookie policy. Learn more about cookies, including how to disable them, and find out how we collect your personal data and what we use it for.

Community

Radlery

w wakacyjnym klimacie

Posted on

Latem połączenie piwa z owocowa lemoniadą cieszy się dużą popularnością. Ten niskoalkoholowy napój wymyślili Niemcy, za co ja osobiście jestem im wdzięczna. Nie przemawia do mnie normalne, często gorzkie piwo.

W Polsce już od kilku ładnych sezonów, mamy w czym wybierać jeśli chodzi o radlery. Kiedyś przebojem było po prostu jasne piwo wymieszane z cytrynową lemoniadą. Dziś połączeń smakowych jest o wiele więcej. Produkują je chyba wszystkie browary w Polsce i Warka, i Okocim i Lech, i Tyskie, i Łomża.

Mamy radlery o smaku mojito, krwawej pomarańczy (bloody orange), maliny z cytryną, jabłka z gruszką czy o smaku porzeczki z limonką. Dla każdego coś miłego. Wiele osób jest fanami tego typu napojów, bo całkiem nieźle gaszą one pragnienie podczas upału, a nie uderzają aż tak do głowy. Na spotkanie rodzinne w stylu grilla czy ogniska - jak znalazł.

This post was created by a member of BuzzFeed Community, where anyone can post awesome lists and creations. Learn more or post your buzz!