back to top

12 sztuczek, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas i ułatwią Ci życie

Dzień będzie wydawał Ci się nagle dłuższy niż zwykle...

Posted on

1. Noś wszystkie zakupy na karabińczyku.

Chyba każdy z nas przecenił swoje siły niosąc zakupy do domu. Okazuje się jednak, że nie ma nic łatwiejszego. Po prostu znajdź karabińczyk, na którym bez problemu uniesiesz od 8 do 10 toreb z zakupami.

2. Użyj opakowania po jajkach do przechowywania przypraw.

To trochę denerwujące, gdy za każdym razem musisz potrząsnąć butelką, aby wydobyć jej zawartość. Poza tym nie można jej postawić w lodówce do góry nogami. Chociaż teraz jest to już możliwe!

3. Schłodź szybko napoje przy użyciu wody, soli i lodu.

Chłodzenie napojów w lodówce nadal zajmuje dużo czasu, a w wiaderku z wodą lodową trwa to jeszcze dłużej. Cała sztuczka polega na dodaniu soli do miski z lodem i wodą. Następnie wystarczy włożyć butelkę plastikową z napojem. Reakcja chemiczna przyspieszy wtedy proces chłodzenia.

6. Wyczyść kuchenkę mikrofalową zagotowując w niej sok z cytryny.

Wlej pół filiżanki wody do miseczki nadającej się do mikrofalówki i wyciśnij do niej sok z jednej cytryny. Dodaj skórki i włącz kuchenkę mikrofalową na trzy minuty. Po wyłączeniu się kuchenki odczekaj pięć minut. Unosząca się wewnątrz para wyczyści wszelkie zabrudzenia. Wtedy wystarczy tylko przetrzeć wnętrze kuchenki.

9. Pozbądź się zapachu czosnku pocierając rękami o stal nierdzewną.

Czasem upłynąć może wieczność, aż z rąk zniknie przykry zapach czosnku. Większość sztuczek, takich jak ocet czy cytryna, nie usuwa zapachu, tylko go maskuje. Prawdziwym rozwiązaniem jest pocieranie rękami o stal nierdzewną. Reakcja chemiczna powoduje wtedy, że zapach przechodzi z rąk na metal. Genialne!

10. Powieś ubrania w łazience, zanim weźmiesz prysznic, a zaoszczędzisz sobie niepotrzebnego prasowania.

Brakuje Ci rano czasu na prasowanie lub po prostu za nim nie przepadasz? Użyj łazienki jako łaźni parowej i problem z głowy. Sprawdź tylko, czy zamknięte są wszystkie okna, aby nie uciekała para.

12. Ćwiczysz wczesnym rankiem? Pójdź spać w stroju gimnastycznym.

Val Thoermer / Getty Images

Rano po obudzeniu człowiek zwykle wolno się porusza. Aby zaoszczędzić trochę czasu, pójdź spać w stroju gimnastycznym. Wtedy nie będziesz się długo zastanawiać, czy naprawdę masz ochotę na ćwiczenia i zaoszczędzisz jeszcze więcej czasu.