back to top
Community

Ząbkowanie

zmora chyba każdych rodziców

Posted on

Zbyt dużo rad w tej kwestii nie mam. Niestety każdy mały człowiek musi przez to przejść. U nas objawiało się to tak, że jak tylko wychodził jakiś ząbek, lub więcej niż jedna sztuka - zawsze młody łapał infekcje. Przychodziła temperatura, maluch stawał się marudny i kończyliśmy z jakimś antybiotykiem od lekarza. Praktycznie przy każdym ząbku. W końcu zaczęłam się zastanawiać, ile tych zębów jeszcze będzie wychodzić...

Co do samych porad dotyczących łagodzenia bólu, który towarzyszy wybijaniu się uzębienia. Ja stosowałam dobry, niemiecki żel uśmierzający ból, jak tylko zaistniała taka potrzeba. Oprócz tego wodne gryzaki lekko schłodzone w lodówce (nie zamrożone!) i jak pojawił się stan podgorączkowy, również panadol czy ibuprofem w syropie. Trochę pomóc może również herbatka ziołowa z rumianku, melisy czy szałwii. Ostatnim sposobem są bransoletki, czy naszyjniki (bezpieczne) z bursztynów. Podobno od lat istnieje przekonanie, że te wytwory z morza mają działanie przeciwbólowe. Spróbować na pewno nie zaszkodzi, nawet dla największych sceptyków.

This post was created by a member of BuzzFeed Community, where anyone can post awesome lists and creations. Learn more or post your buzz!