back to top
Community

Pokój Niemowlaka

jak go urządzić, by był funkcjonalny i na lata

Posted on

Urządzając pokój dla najmłodszych musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Podczas zakupów trzeba mieć na uwadze ilość miejsca jaką dysponujemy. Ważne by dobierać kolorystykę pasującą do siebie. Jeśli meble mają posłużyć na trochę dłużej, to warto postawić na neutralne wzornictwo oraz większą funkcjonalność mebli. Przykładem może być przewijak, który po ściągnięciu miejsca do przebierania, będzie pełnić funkcję komody z szufladami na zabawki czy bieliznę - http://komodydladzieci.pl/. Łóżeczko również możemy wybrać z myślą o przyszłości. Dobrze sprawdzają się w tej funkcji, modele w których można regulować wysokość, na którym dziecko będzie spało. Kiedy maluch jest jeszcze noworodkiem, ustawiamy najwyższy poziom. Kiedy zaczyna samodzielnie się przekręcać to ustawiamy na środkowy. Malec który siada, a nawet staje, musi mieć materac na najniższym poziomie, tak by nie wypad z łóżeczka.

Niemowlę nie potrzebuje jeszcze obszernej szafy. Wystarczy miejsce na ubranka, parę zabawek oraz higieniczne przybory. Jeśli karmimy piersią przyda się również wygodny fotel do karmienia.

Mebelki powinny być wykonane ze starannością i dbałością o każdy szczegół. Muszą posiadać wszelkie potrzebne atesty, które dopuszczają je do kontaktu z małymi dziećmi. Wybrane meble nie tylko mają cieszyć oko, ale muszą być przede wszystkim bezpieczne.

Na rynku dostępne są klasyczne jasne komplety, ale również mebelki ozdobione wzorem z postaciami z bajek. Szeroka gama różnych elementów gwarantuje dopasowanie do każdego rodzaju wnętrza, co jest bazą do dalszej aranżacji pokoju dla niemowląt. To tylko od naszego gustu zależy jaką opcję wybierzemy.

This post was created by a member of BuzzFeed Community, where anyone can post awesome lists and creations. Learn more or post your buzz!