back to top
Community

Jakie Jajka Kupować?

najlepiej wiejskie, od gospodarza

Posted on

no ale nie każdy ma taką możliwość. Kiedy więc jesteśmy w sklepie, musimy zwracać uwagę na numerki nadrukowane na jajkach. Zerówki - to jajka ekologiczne, czyli prawie takie jakie chodzą po wiejskich wybiegach. Niestety są one najdroższe, jeśli chodzi o cenę. Jedynki to jajka od kur, które widzą niebo - czyli chodzą po wolnym wybiegu. W dużej grupie, no ale chociaż trawę widzą na swoje oczy. Dwójki to jajka od kur hodowanych masowo, ale pod dachem, gdzie trochę mogą chodzić po ściółce. Trójki to największe barbarzyństwo. Oczywiście to jajka najtańsze, ceną jest cierpienie zwierząt. Kura jest zamknięta w klatce, o takiej wielkości że nie może się nawet podnieść. Skrzydła, łapy, ma często powykrzywiane, czy połamane, bo nie ma miejsca. Dlatego jeśli nas stać, choć na jajka z numerem dwa, to omijajmy trójki jak ognia. Wystarczy się na chwilę zamienić z taką kurą i pomyśleć, że całe życie musielibyśmy spędzić na kolanach zamknięci w ciasno oplatanej klatce.

Tak wiem, że te kury i tak skończą na tacce marketowej, jednak przez ten ich marny żywot, nie będą bezsensownie cierpiały. Im więcej ludzi odrzuci jaja nr 3, tym jest większa szansa, że nie będzie tego typu hodowli. Szanujmy siebie, szanujmy inne stworzenia. W niektórych państwach już obecnie jajka z chowu klatkowego zostały zakazane. Na obecny nasz rząd nie liczę.

This post was created by a member of BuzzFeed Community, where anyone can post awesome lists and creations. Learn more or post your buzz!