back to top

How Much Money Would It Take For You To Eat A Ton Of These Controversial Foods?

$10? $100? Let's find out.

Posted on
  1. 1. How much money would it take for you to eat an entire jar of mayonnaise?

    naelnabil
    Correct
    Incorrect
    I'd do it for free
    Correct
    Incorrect
    $10
    Correct
    Incorrect
    $100
    Correct
    Incorrect
    $1,000
    Correct
    Incorrect
    $10,000
    Correct
    Incorrect
    I would never do this
Oops. Something went wrong. Please try again later
Looks like we are having a problem on the server.
1. How much money would it take for you to eat an entire jar of mayonnaise?
  1.  
    vote votes
  2.  
    vote votes
  3.  
    vote votes
  4.  
    vote votes
  5.  
    vote votes
  6.  
    vote votes
  1. 2. How much money would it take for you to eat a fistful of cilantro?

    Tomboy2290
    Correct
    Incorrect
    I'd do it for free
    Correct
    Incorrect
    $10
    Correct
    Incorrect
    $100
    Correct
    Incorrect
    $1,000
    Correct
    Incorrect
    $10,000
    Correct
    Incorrect
    I would never do this
Oops. Something went wrong. Please try again later
Looks like we are having a problem on the server.
2. How much money would it take for you to eat a fistful of cilantro?
  1.  
    vote votes
  2.  
    vote votes
  3.  
    vote votes
  4.  
    vote votes
  5.  
    vote votes
  6.  
    vote votes
  1. 3. How much money would it take for you to eat an entire pineapple pizza?

    Twitter: @originalsdm
    Correct
    Incorrect
    I'd do it for free
    Correct
    Incorrect
    $10
    Correct
    Incorrect
    $100
    Correct
    Incorrect
    $1,000
    Correct
    Incorrect
    $10,000
    Correct
    Incorrect
    I would never do this
Oops. Something went wrong. Please try again later
Looks like we are having a problem on the server.
3. How much money would it take for you to eat an entire pineapple pizza?
  1.  
    vote votes
  2.  
    vote votes
  3.  
    vote votes
  4.  
    vote votes
  5.  
    vote votes
  6.  
    vote votes
  1. 4. How much money would it take for you to eat, like, six beets?

    dianazh
    Correct
    Incorrect
    I'd do it for free
    Correct
    Incorrect
    $10
    Correct
    Incorrect
    $100
    Correct
    Incorrect
    $1,000
    Correct
    Incorrect
    $10,000
    Correct
    Incorrect
    I would never do this
Oops. Something went wrong. Please try again later
Looks like we are having a problem on the server.
4. How much money would it take for you to eat, like, six beets?
  1.  
    vote votes
  2.  
    vote votes
  3.  
    vote votes
  4.  
    vote votes
  5.  
    vote votes
  6.  
    vote votes
Advertisement
  1. 5. How much money would it take for you to drink an entire jar of olives? I'm talking all the olives and all that salty juice.

    Pogonici
    Correct
    Incorrect
    I'd do it for free
    Correct
    Incorrect
    $10
    Correct
    Incorrect
    $100
    Correct
    Incorrect
    $1,000
    Correct
    Incorrect
    $10,000
    Correct
    Incorrect
    I would never do this
Oops. Something went wrong. Please try again later
Looks like we are having a problem on the server.
5. How much money would it take for you to drink an entire jar of olives? I'm talking all the olives and all that salty juice.
  1.  
    vote votes
  2.  
    vote votes
  3.  
    vote votes
  4.  
    vote votes
  5.  
    vote votes
  6.  
    vote votes
  1. 6. How much money would it take for you to eat 26 Brussels sprouts?

    bhofack2
    Correct
    Incorrect
    I'd do it for free
    Correct
    Incorrect
    $10
    Correct
    Incorrect
    $100
    Correct
    Incorrect
    $1,000
    Correct
    Incorrect
    $10,000
    Correct
    Incorrect
    I would never do this
Oops. Something went wrong. Please try again later
Looks like we are having a problem on the server.
6. How much money would it take for you to eat 26 Brussels sprouts?
  1.  
    vote votes
  2.  
    vote votes
  3.  
    vote votes
  4.  
    vote votes
  5.  
    vote votes
  6.  
    vote votes
  1. 7. How much money would it take for you to eat a basketful of mushrooms, crunching into all that gnarly fungi?

    DevidDO
    Correct
    Incorrect
    I'd do it for free
    Correct
    Incorrect
    $10
    Correct
    Incorrect
    $100
    Correct
    Incorrect
    $1,000
    Correct
    Incorrect
    $10,000
    Correct
    Incorrect
    I would never do this
Oops. Something went wrong. Please try again later
Looks like we are having a problem on the server.
7. How much money would it take for you to eat a basketful of mushrooms, crunching into all that gnarly fungi?
  1.  
    vote votes
  2.  
    vote votes
  3.  
    vote votes
  4.  
    vote votes
  5.  
    vote votes
  6.  
    vote votes
  1. 8. How much money would it take for you to eat an entire bowl of cottage cheese, just digging into it like it's a tub of popcorn?

    popovaphoto
    Correct
    Incorrect
    I'd do it for free
    Correct
    Incorrect
    $10
    Correct
    Incorrect
    $100
    Correct
    Incorrect
    $1,000
    Correct
    Incorrect
    $10,000<br>
    Correct
    Incorrect
    I would never do this
Oops. Something went wrong. Please try again later
Looks like we are having a problem on the server.
8. How much money would it take for you to eat an entire bowl of cottage cheese, just digging into it like it's a tub of popcorn?
  1.  
    vote votes
  2.  
    vote votes
  3.  
    vote votes
  4.  
    vote votes
  5.  
    vote votes
  6.  
    vote votes
Advertisement
  1. 9. How much money would it take for you to eat a trunk filled with candy corn? Literally the back of an old Saab filled with candy corn.

    tab1962
    Correct
    Incorrect
    I'd do it for free
    Correct
    Incorrect
    $10
    Correct
    Incorrect
    $100
    Correct
    Incorrect
    $1,000
    Correct
    Incorrect
    $10,000
    Correct
    Incorrect
    I would never do this
Oops. Something went wrong. Please try again later
Looks like we are having a problem on the server.
9. How much money would it take for you to eat a trunk filled with candy corn? Literally the back of an old Saab filled with candy corn.
  1.  
    vote votes
  2.  
    vote votes
  3.  
    vote votes
  4.  
    vote votes
  5.  
    vote votes
  6.  
    vote votes
  1. 10. How much money would it take for you to eat a 4-foot rope of black licorice?

    eZeePics Studio
    Correct
    Incorrect
    I'd do it for free
    Correct
    Incorrect
    $10
    Correct
    Incorrect
    $100
    Correct
    Incorrect
    $1,000
    Correct
    Incorrect
    $10,000
    Correct
    Incorrect
    I would never do this
Oops. Something went wrong. Please try again later
Looks like we are having a problem on the server.
10. How much money would it take for you to eat a 4-foot rope of black licorice?
  1.  
    vote votes
  2.  
    vote votes
  3.  
    vote votes
  4.  
    vote votes
  5.  
    vote votes
  6.  
    vote votes
  1. 11. How much money would it take for you to eat a tub, like, literally a bathtub, filled with blue cheese?

    Juanmonino
    Correct
    Incorrect
    I'd do it for free
    Correct
    Incorrect
    $10
    Correct
    Incorrect
    $100
    Correct
    Incorrect
    $1,000
    Correct
    Incorrect
    $10,000
    Correct
    Incorrect
    I would never do this
Oops. Something went wrong. Please try again later
Looks like we are having a problem on the server.
11. How much money would it take for you to eat a tub, like, literally a bathtub, filled with blue cheese?
  1.  
    vote votes
  2.  
    vote votes
  3.  
    vote votes
  4.  
    vote votes
  5.  
    vote votes
  6.  
    vote votes
  1. 12. How much money would it take for you to slurp down a blender-full of oysters?

    ValentynVolkov
    Correct
    Incorrect
    I'd do it for free
    Correct
    Incorrect
    $10
    Correct
    Incorrect
    $100
    Correct
    Incorrect
    $1,000
    Correct
    Incorrect
    $10,000
    Correct
    Incorrect
    I would never do this
Oops. Something went wrong. Please try again later
Looks like we are having a problem on the server.
12. How much money would it take for you to slurp down a blender-full of oysters?
  1.  
    vote votes
  2.  
    vote votes
  3.  
    vote votes
  4.  
    vote votes
  5.  
    vote votes
  6.  
    vote votes
  1. 13. How much money would it take for you to eat your bodyweight in kale?

    eag1e
    Correct
    Incorrect
    I'd do it for free
    Correct
    Incorrect
    $10
    Correct
    Incorrect
    $100
    Correct
    Incorrect
    $1,000
    Correct
    Incorrect
    $10,000
    Correct
    Incorrect
    I would never do this
Oops. Something went wrong. Please try again later
Looks like we are having a problem on the server.
13. How much money would it take for you to eat your bodyweight in kale?
  1.  
    vote votes
  2.  
    vote votes
  3.  
    vote votes
  4.  
    vote votes
  5.  
    vote votes
  6.  
    vote votes