back to top
Community

Sakarya Firmaları

Merhaba.. Bu postta Sakaryadaki firmaları size tanıtmak istiyorum

Posted on

Sakarya bilindiği üzere bir sanayi kenti olan İzmite çok yakın. Bu nedenle Sakarya için de bir sanayi kenti olma yolunda ilerliyor diyebiliriz. Benim bildiğim 3 tane sanayi sitesi var Sakarya'da. Aynı zamanda D100 üzerinde de çok sayıda sanayi firması bulunmakta

Sakarya'da en çok karşılaştığım firmalar makina firmaları. Çok sayıda makina üreten firma var Adapazarında. Örnek vermek verekirse ilaç firmaları, temizlik makinaları üreten firmalar, otomasyon firmaları, otomotiv firmaları yaygın.

Fabrikalarda çok sayıda işçi çalışıyor. Çoğu da asgari ücret alıyor. Çalışma saatleri ise sabah 8 den aksam 6 ya kadar. Hafta sonları da yine sabah 8 den 1 buçuğa kadar sürüyor. Bazı firmalarda 3 e 4 e kadar sürdüğü de oluyor.

Bizzat gidip ziyaret ettiğim firmalar da bulunmakta. Bunlardan bir tanesi Optimak. Optimak streç sarma makinesi,paletleme robotu,rulolu konveyör, koli açma kapama makinesi üreten bir firma. D100 yanyol üzerindeler. Optimak ile ilgili izlenimlerimi sonraki yazımda belirtmek isterim...

This post was created by a member of BuzzFeed Community, where anyone can post awesome lists and creations. Learn more or post your buzz!