Promoted

Adorable Food Earrings

Shay Aaron obviously puts a lot of care and effort into her miniature food earrings. If not for the earring posts, I’d totally believe I was looking at a real plate of food.

1. Buttermilk Pancakes

Cost: $23.

2. Leeks

Cost: $17.50.

3. Fruit Tart

Cost: $26.

4. Nutella Sandwiches

Cost: $18.50.

5. Cupcakes

Cost: $26.

6. Avocados

Cost: $16.50.

7. Pain Au Chocolat

Cost: $20.

8. Lavender Macarons

Cost: $19.

9. Tomato and Olive Pizza

Cost: $19.50.

10. Rainbow Shortcake

Cost: $24.

11. Sandwich and Coke

Cost: $23.

Check out more articles on BuzzFeed.com!

This post was created by a member of BuzzFeed Community, where anyone can post awesome lists and creations. Learn more or post your buzz!

 
  Your Reaction?
  REACT WITH GIF
 

    Contributions

    Here Are The Top Stories
    • President Obama unveiled a climate change plan on Monday that calls for federal limits on the amount of carbon power plants can produce.
    • Puerto Rico has failed to make a $58 million debt payment, and credit rating agency Moody's says the U.S. territory is in default.
    • The man accused of fatally shooting a Memphis, Tennessee, police officer on Saturday has turned himself in.
    Get The News App

    Hot Buzz

    What Advice Do You Have For People Studying Abroad?

    collection

    What’s The Coolest Youth Hostel You’ve Stayed In While Traveling?

    collection

    Now Buzzing